PussyCat Dolls Türkiye Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PussyCat Dolls Türkiye Fan

PussyCat Dolls İlk Türkiye Fan Forum Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

dost kazanma ve insanları etkileme sanatı

2 posters
YazarMesaj
hilary_nazz
Moderatör
Moderatör
hilary_nazz

dost kazanma ve insanları etkileme sanatı Empty
MesajKonu: dost kazanma ve insanları etkileme sanatı   dost kazanma ve insanları etkileme sanatı Icon_minitimePaz Kas. 30, 2008 3:14 pm

Carnegie, Missouri’de tren yoluna on mil uzaktaki bir çiftlikte doğmuş ve 12 yaşına kadar araba-tramvay görmemiştir. Fakat bu çocuk Hong Kong’dan Kuzey Kutbu’na kadar dünyanın dört bucağını dolaşmayı, bütün kurumların yöneticilerine ders vermeyi başarmıştır. Güney Dakota’da sığır çobanlığı yapan bir çocukken, İngiltere’de veliahtın himayesinde konferans veren birisi olabilmiştir.

Carnegie yaptığını şöyle açıklıyordu:

‘İnsanların korkularını yenmelerine çalışıyorum. Başarısızlık, korkunun neticesidir. Korkularının yenenler, kendilerine güveniyorlar, atak oluyorlar.

Gün geçtikçe kurslarıma katılanların yalnız etkili konuşmak değil, sosyal münasebetlerden başarı sağlamanın diğer yollarını da öğrenmek ihtiyacında olduklarını gördüm.

Teknik bir meslekte bile başarının % 15 bilgiye, % 85 insanları idare etme sanatındaki maharete bağlı olduğu ortaya çıkmıştır.

Yaşayan meşhurlarla yüz yüze görüşmeler yaptım. Marconi, Roosevelt, Young, C. Gable, Pickford, Johnson bunların arasındaydı.

Yanımda çalışan 314 kişi bana selam bile vermezdi. Beni gördüklerinde yollarını değiştirirlerdi. Şimdi 314 düşmanım yerine, 314 dostum var. Çünkü artık onları başaramadıkları ile değil, başarabildikleri ile değerlendiriyorum. Azarlayarak değil, takdir ederek yaklaşıyorum’.
..MuCiZe..
Moderatör
Moderatör
..MuCiZe..

dost kazanma ve insanları etkileme sanatı Empty
MesajKonu: Geri: dost kazanma ve insanları etkileme sanatı   dost kazanma ve insanları etkileme sanatı Icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 10:23 am

saol canm ilginçmiş güzl Very Happy

dost kazanma ve insanları etkileme sanatı
1 sayfadaki 1 sayfası